אריאל פיתוח תוכנה

  
דף הבית >> מאמרים >> החשיבות של גיבוי נתונים בענן
לעבוד עם העננים - Saas
גיבוי הוא חלק בלתי נפרד מכל פעולה אותה מבצעים במחשב, בפלאפון או בטאבלט. אם בעבר, אנשים כתבו את הדו"חות שלהם ומיני נתונים חשובים במכונת כתיבה או במחברת ידנית והקפידו על כך שלא יאבדו אותם, כיום כולם משתמשים במחשבים והגיבוי מספק 'גלגל הצלה' במקרה בו יש הפסקת חשמל, השבתה של המחשב ומצבים נוספים בגינם אין גישה למסמכים ממחשב ספציפי. מאמר זה יתמקד בשיטת גיבוי נתונים בענן.

גיבוי בעזרת שרתים בענן
 
Software as a service - Saas
Saas הם ראשי תיבות של Software as a service, הכוונה היא לכל אותם שירותים שנמצאים אונליין, מאוחסנים בשירותי ענן ומאפשרים לנו לבצע משימות יומיומיות עבור העסק והחיים בכלל, כל שלא נצטרף להתקין שום דבר על המחשב - הכל נמצא באינטרנט. דוגמא נפוצה - Google Drive, Dropbox שמאפשר ניהול יצירת מסמכים, תרשימים ועוד.
 
מהו גיבוי נתונים בענן?
גיבוי נתונים בענן משמע גיבוי של כל הנתונים במערכת האחסון של שרתים המרוחקים. נכון להיום שירות גיבוי זה הוא אחד מהיעילים ביותר וזאת משום שהוא מהווה את הפתרון הטוב ביותר עבור גיבוי בטוח מרחוק של כל הנתונים הרצויים ועל ידי כך מאפשר בטחון מקסימאלי.
יש לקחת בחשבון כי אם בעבר רק חברות וארגונים שונים השתמשו בשירות זה ואחסנו כמות גדולה מאוד של נתונים וקבצים של החברה, כיום גיבוי נתונים בענן רלוונטי גם למגזר הפרטי ובשנה האחרונה רבים התחילו להשתמש בו. נכון להיום, כל אחד יודע כי גיבוי כל הנתונים באופן אוטומטי על שרת מרוחק יבטיח שמירה של כל הנתונים והקבצים וגישה מהירה אלים בכל זמן נתון.
 
גיבוי- כל היתרונות באחד
  • אבטחה גבוהה- גיבוי נתונים בענן חייב להיעשות על ידי חברה שיכולה להבטיח את רמת האבטחה הגבוהה ביותר שיש. כאן מומלץ לא לוותר על פרוטוקול SSL והצפנת מידע של כל הנתונים. בנוסף, יש לוודא כי חברת האחסון ושירותי גיבוי הנתונים מאבטחת את מערכת הגיבוי שלה.
  • שחזור- חשוב לוודא כי במקרים בהם תצטרכו לשחזר את המידע ניתן יהיה לעשות זאת במיידית ובמהירות המקסימלית. תחשבו לדוגמא על עסק של פיתוח תוכנה או עיצוב גרפי שעובד עם חומרים רבים ועבודות שהושקעו עליהן זמן רב - דבר חכם יהיה לגבות את הנתונים אונליין בזמן אמת כך שגם יהיה ניתן לגשת אליהם מכל מקום (כל עוד יש חיבור לאינטרנט) וגם הם מגובים במספר שרתים בעולם כי עקרון הענין עובד על פיזור על גבי מספר שרתים שונים.
  • שירות- חשוב לוודא כי יש אפשרות לניהול עצמי של הלקוח, כלומר כניסה למערכת על ידיי שם משתמש וסיסמה, עדכון ופעולות שונות בה. בנוסף, מומלץ לוודא שהחברה מספקת גם שירותי תמיכה מנוהלים במשך כל שעות היממה.
קיראו גם על: החשיבות של לעבוד מסודר בעסק בעזרת תוכנות.
 
אריאל פיתוח תוכנה  החברה - שמתאימה לכם....... תוכנה         התכנים באתר מוגנים בזכויות יוצרים ©           למידע נוסף, צרו קשר     
 
הקמת אתרים  הקמת אתרים • גיל דור • Webfocus